Właściwości Lecytyny

Zima to czas kiedy jesteśmy bardziej podatni na zachorowania. Niekorzystne zmiany łatwo odczuć na własnej skórze, cebulki włosów słabną, cera staje się szara, a usta coraz bardziej popękane. Znacznie trudniej jest nam się również skoncentrować, głównie z uwagi na niski stopień słoneczności. Bardzo wcześnie za oknem zapada zmrok, przez co szybciej czujemy się zmęczeni. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Warto dobrze o siebie zadbać i pokusić się o zakup kilku, istotnych preparatów. Najlepiej aby posiadały w swoim składzie lecytynę.

Lecytyna – opis

Lecytyna to wszechobecna substancja, która znajduje się we wszystkich komórkach naszego ciała. Jakie jest jej zadanie? Poza tym, że odgrywa ważną rolę w procesach przemiany materii to pomaga również wzmocnić nasze włosy oraz paznokcie. To jednak nie wszystko, gdyż lecytyna wpływa także na pracę układu nerwowego, ponieważ poprawia naszą pamięć i koncentrację. Może zatem okazać się niezastąpiona w okresie zimowym, kiedy dopada nas zniechęcenie. Dzięki preparatom z zawartością lecytyny znacznie łatwiej poradzisz sobie z zimową sesją egzaminacyjną czy kolejnymi wyzwaniami w pracy.

Po jakie preparaty warto sięgać?

Lecytynę możemy czerpać z pożywienia. Występuje m.in. w soi, rzepaku, orzechach ziemnych, kiełkach pszenicy oraz żółtku jajka kurzego. Jej ilość może być jednak zbyt mała aby zaspokoić nasze potrzeby, dlatego warto sięgać po specjalne suplementy diety, które zawierają w swoim składzie lecytynę. Podawana może być zarówno w płynie, jak i w proszku. Jednym ze sprawdzonych preparatów jest produkt Lecithin [Lecytyna 1200], który zaspokoi potrzebną dawkę lecytyny na długi okres czasu. Pamiętajmy jednak aby sprawdzać źródło pochodzenia kupionych suplementów.

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter a pierwszy dostaniesz informację o nowościach na stronie

Kontakt