Staże studenckie- gdzie szukać?

Studia to jeden z najlepszych okresów w naszym życiu. Wypełnione są nie tylko zabawą oraz nauką, ale także zawiązywaniem nowych znajomości. Mimo, że pierwszy rok wydaje się raczej beztroski, to po pewnym czasie zaczynamy się poważnie martwić o to czy znajdziemy w przyszłości pracę po naszym kierunku. Pracodawcy wymagają bowiem zazwyczaj chociaż minimalnego doświadczenia w danej dziedzinie, dlatego warto już teraz poszukać staży studenckich.

Staże dla studentów oferuje większość dużych firm i korporacji. Spotkać możemy się z bezpłatnymi praktykami, jak również stażami płatnymi. Wynagrodzenie nie będzie zapewne zbyt wysokie, zazwyczaj wynosi od 500 do 1000 złotych za miesiąc, jednak praca daje nam możliwość nauki wielu przydatnych umiejętności. Niekiedy od podstaw uczymy się nowego zawodu. Staże przeznaczone są przede wszystkim dla studentów IV bądź V roku. Jeżeli się sprawdzimy to istnieje duża szansa, że zaraz po jego ukończeniu otrzymamy stałe zatrudnienia. Z takich szans należy zatem korzystać. Sprawdzimy przy okazji czy dany zawód aby na pewno nam odpowiada.

Gdzie szukać?

Możemy sprawdzić ogłoszenia w biurze karier, które z pewnością funkcjonuje przy naszej uczelni. Nie brakuje także takich ofert na stronach z ogłoszeniami o pracę. W przypadku gdy zależy nam na konkretnym stażu warto bezpośrednio udać się do danej firmy i zapytać o możliwość stażu. Jest to o wiele lepiej widziane, a ponadto niektóre firmy prowadzą rekrutację wewnętrzną.

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter a pierwszy dostaniesz informację o nowościach na stronie

Kontakt