Tyrozyna- zastosowanie

Nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wielu witamin, jak również aminokwasów. Niektóre z nich bardzo ciężko pozyskać z pożywienia, niekiedy jest to wręcz niemożliwe, dlatego musimy posiłkować się specjalnymi preparatami oraz suplementami diety. Jakie substancje mogą okazać się niezbędne? Z pewnością do zachowania zdrowia będzie potrzebna tyrozyna, czyli jeden z 20-stu najważniejszych aminokwasów.

Tyrozyna - do czego jest potrzebna?

Tyrozyna działa jako element, który jest wykorzystywany przez nasz organizm do produkcji katecholaminu. Ta substancja odpowiada zaś za prawidłową pracę mózgu, a także wpływa na nasz nastrój oraz samopoczucie. L-tyrozyna wykazuje ponadto pozytywne działanie w czasie wzmożonego wysiłku i stanach przemęczenia. Pomaga nam się zatem zregenerować, właśnie dlatego chętnie sięgają po nią sportowcy. Tyrozynę możemy pozyskać z pokarmów, które są bogate w białko, sam organizm także może ją produkować, jednak w niewystarczających ilościach.

Dla kogo?

Tyrozynę powinny stosować przede wszystkim osoby, które często trenują bądź cierpią na otyłość. Jak się okazuje jej przyjmowanie jest również wskazane dla osób, które regularnie korzystają z solarium bądź chcą skutecznie zwalczyć uczucie przemęczenie oraz stresu. Niski poziom tyrozyny może skutkować nawet zmianami hormonalnymi, obniżeniem nastroju czy chociażby problemami z koncentracją. Wówczas należy sięgnąć po suplementy, które zawierają w składzie ten aminokwas. L-Tyrosine powinna zwalczyć tego rodzaju objawy już niemal po pierwszym zastosowaniu.

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter a pierwszy dostaniesz informację o nowościach na stronie

Kontakt